24 Ekim 2015 Cumartesi

Ailelere Özel ders hizmeti


ÖZEL DERS ŞEKLİNDE MASAJ EĞİTİMİ:

İnsan yaşlandıkça dolaşım sorunları arttığı için ve masaj dolaşım sistemine yardım ettiği için masaja daha fazla ihtiyaç duyar. Fakat masaj hizmeti oldukça pahalı olduğundan dolayı genelde  insanlar ulaşamıyorlar. Ekonomik durum el vermese de insanlar masaj öğrenip birbirine uygulamalıdır. Terapist boyutunda Masaj yapmak veya öğrenmek normalde karmaşık ve zordur fakat aile bireylerinin birbirine yapabileceği basit ve kolay öğrenilebilir teknikler mevcuttur.

İnsanlar pahalı olması vb. nedenlerle  masaj yaptıramıyor, ihtiyaçları olduğunu bilseler de el ve bilek açısından masaj yapmak yorucu hatta bileklere acı verici olduğundan örneğin evli çiftler birbirine masaj yapmıyorlar. Ben buna bir çözüm ürettim.  Evli Çiftlere ellerini yormadan birbirine yapabilecekleri dirsekle tıbbi sırt masaj tekniği eğitimi veriyorum. 

Beni özel ders projesine iten ana unsur, sırtımın normal insanlardan fazla fibroz yani kulunç üretmesi ve arkadaşlarıma yiğenlerime filan yalvarmama ve teknik gösterip öğretmeme rağmen bana bir kereden fazla masaj yapmak istemeyişlerini görünce; elle ve parmak baskısıyla masaj yapmanın masör olmayanlarca oldukça zor olduğunu ve elleri normal insandan daha fazla pense gibi çok güçlü olan bir arkadaşımın bile parmaklarının bileklerinin acığını fark ettim. Ben de onlara el ve parmak kullanmadan dirsekle fibroz ezmeyi gösterdim. Doğal olarak bu çaba neticesinde masajla hiç alakası olmayan birinin bile fazla zorlanmadan kısa sürede ve kolayca öğrenebileceği bir mantık ortaya çıktı. Bu kolay tekniği insanlarla paylaşma adına özel ders vermeyi düşündüm.

Kısacası öğreteceğim teknikte eller ve bilekler yağ sürme haricinde yorulmuyor. Yağsız elbise üstünden de shiatsu gibi teknikleri dirsekle kullanarak fibroz ezilebiliyor. Bu tekniğin özellikle evli çiftlerin öğrenip erinmeden birbirine veya çocuklarına yaşlılarına vb.  uygulayacaklarını düşünüyorum. Özellikle anneler öğrenip çocuklarına uygularsa çocuklarda omurga eğilmesi skolyoz lordoz gibi sorunlar oluşmayabilir.

Eğitim fiyatı 200 tl (3-4 saatlik ders)

Özel ders profesyonel masör yetiştirmeye yönelik bir kurs değildir, maksat aile bireylerine masaj uygulamak isteyenlerin bilinçli baskılar yapmaları ve masaj yaptıkları kişiye zarar vermemeleridir. Profesyonel meslek olarak düşünen arkadaşlara kursa gitmelerini öneririm.

İLETİŞİM
Murat AKPINAR
Masaj Uzmanı
İstanbul
GSM-WhatsApp: +90532 666 02 14
E-Mail-Skype: masajuzmani@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/masormuratakpinar
Twitter: twitter.com/Masor_Murat
Google +: plus.google.com/+masseurExpert
_____________________________________________

DİĞER BAŞLIKLAR

* Evinizde veya Evimde Masaj Fiyatı

* Uyguladığım Sırt Masajı Videosu ve Sertifikalarım


_____________________________________________